«Роботизовані Агросистеми» сформували найбільший флот дронів-обприскувачів у Європі

Illustration

Українські поля обприскуватимуть понад 118 дронів-безпілотників. Компанія «Роботизовані Агросистеми» сформувала в Тернополі найбільший на території Європи флот дронів-обприскувачів, який нараховує 118 одиниць безпілотної техніки. Загалом це 56 мобільних бригад, які в перспективі оброблять більше 500 тис. га посівів в агросезоні-2022. Оскільки торік всі сервісні компанії обробили близько 1 млн. га, цьогорічні плани свідчать про стрімке зростання ринку внесення ЗЗР дронами-обприскувачами.Масштабне замовлення з доставки дронів-обприскувачів бренду XAG виконала компанія DroneUA, з якою «Роботизовані Агросистеми» співпрацюють з 2019 року. Зокрема на початку 2022 року компанія одержала першу поставку, решта дронів будуть доставлені протягом кількох найближчих місяців. 
За словами співзасновника DroneUA Валерія Яковенка, це замовлення стало однозначно найбільшим за всю історію існування компанії. Загалом співпраця з «Роботизованими Агросистемами» розпочалася з купівлі власником компанії Іваном Чайківським двох дронів. «Далі - було ще кілька невеликих, в порівнянні з останньою, поставок. В 2021 році команда «Роботизованих Агросистем» відпрацювала сезон з 18-ма одиницями безпілотної техніки, обробивши близько 100 тис. га. А в кінці року Іван Чайківський прийшов до нас із замовленням в 100 дронів», - охарактеризував ситуацію Яковенко.

Illustration

Активне зростання ринку дронів-обприскувачів безумовно пов'язане з підвищенням попиту на даний вид послуг серед аграріїв. Скажімо, минулого року ціна в пікові періоди зростала практично вдвічі, при цьому залишалася абсолютно конкурентоспроможною в порівнянні з традиційною технікою. Зростанню кількості замовлень посприяли як затяжні дощі, так і розуміння аграріями виправданої економії. Окрім того, за словами Івана Чайківського, під час роботи з дронами-ополіскувачами аграріям вдається зекономити до 30% пестицидів, 95% води та 95% пального. Загалом минулого року попит на послуги дронів-ополіскувачів був надзвичайно високим. «Бригади працювали в сезон дуже інтенсивно і практично цілодобово. Тому інвестиція в таку кількість дронів – це не імпульсивне рішення. Ринок росте і продовжить зростати в рази», – прокоментував Чайківський

Illustration

На думку Валерія Яковенка, ринок надання послуг дронами-обприскувачами щороку зростатиме в п’ятикратному об’ємі як в Україні, так і за її межами. «Вже зараз Україна значно випереджає європейські країни за інтенсивністю впровадження повітряних дронів-обприскувачів. Більше того, за результатами 2021 року ми стали країною №1 в світі з інтеграції дронів бренду XAG, обійшовши таких лідерів як Бразилія, Аргентина. Знаючи світовий ринок з середини, ми однозначно можемо сказати, що рухаємо значно швидше», - додав він.
Важливим завданням для «Роботизованих Агросистем» є формування робочих місць в різних регіонах України: так, купуючи 100 дронів, компанія створює понад 120 робочих місць, щоб забезпечити роботу в сезон до 50-ти мобільних бригад.

Illustration